57b4572d06b53-img-8090

У прес-центрі “Панорама” був проведений вже третій тренінг у рамках проекту “Школа молодого журналіста”, яку організувала громадська організація “Закарпатське Вільне Медіа”. Цього разу він був присвячений висвітленню спортивних подій у засобах масової інформації.

Провів лекцію для юних майстрів пера журналіст інтернет-видання “PMG.ua” Андрій Слохіняк, який працював не лише на змаганнях всеукраїнського рівня, але й на топових спортивних подіях: чемпіонатах Європи з футболу 2012 та 2016 років, Зимових Олімпійських ігри у Сочі 2014 року та Лізі чемпіонів УЄФА.

Лектор розповів про специфіку роботи спортивного журналіста, зокрема про те, що у цій сфері є різні види доступу до спілкування зі спортсменами під час подій.

“Найбільше можливостей висвітлювати ту чи іншу спортивну подію мають журналісти тих ЗМІ, які мають права на відеотрансляцію змагань. Саме вони одразу після закінчення поєдинків проводять флеш-інтерв’ю “по гарячих слідах”. Опісля журналісти друкованих медіа мають право на спілкуванні у мікст-зоні (частині підтрибунного приміщення, де проходить спілкування спортменів з медійниками), а також на прес-конференцію, куди запрошені представники усіх ЗМІ, акредитованих на матч”, – зазначив лектор.

Юні журналісти зацікавились термінологією спортивних журналістів, як “акредитація”, “мікст-зона”, “флеш-інтерв’ю”, “онлайн” і так далі.

Крім того, учні “Школи молодого журналіста” побачили фотографії з місць у прес-ложах стадіонів, де для спортивних журналістів є всі умови для висвітлення події: монітор для перегляду повторів матчів, розетки для живлення робочих гаджетів та передматчеві прес-релізи.

“Журналісти отримують найкращі місця на стадіонах, а також мають можливість поспілкуватись зі спортсменами. І це все у безкоштовному доступі”, – зауважив представник спортивної журналістики.

Опісля слухачі тренінгу отримали чимало відповідей на свої запитання.

57b4572d0cf89-img-8093 57b4572d1cb0a-img-8102 57b4572d1220f-img-8095 57b4572d17941-img-8098