IMG_1815

Напевно кожен мріє опинитись по той бік екрану чи мікрофона, дізнатись про специфіку роботи журналістів різних засобів масової інформації. 23 лютого таку можливість в рамках проекту “Поширення ідей толерантності, індивідуальних прав та захисту вразливих груп через призму медіа освіти для молоді та громади Закарпаття як елемент зміцнення громадянського суспільства” мали вихованці гуртка журналістики Горондівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району, адже до них з цікавою лекцією завітала журналістка, член громадської організації “Закарпатське Вільне Медіа” Мирослава Вербищук.

Тема цієї лекції – “Специфіка роботи радіожурналіста”. Мирослава розповіла про історію радіо, починаючи від його винахідників – Гільєрмо Марконі та Олександра Попова, закінчуючи сучасним його етапом – спеціалізацією роботи інформаційного, музичного та інформаційно-музичного радіо.

Лектор також розповів про жанри радіожурналістики та про важливі аспекти роботи радіорепортера, радіожурналіста та радіорепортера. Зокрема, про те, що радіо й у наш час є найоперативнішим видом традиційних засобів масової інформації.

Мирослава Вербищук також згадала і про власний досвід у радіожурналістиці, адже працювала на радіо “Голос Ужгорода”. Специфікою цієї станції було те, що вона мовила не у звичний ФМ-приймачах, а на вуличних мегафонах, розташованих у центрі міста. Журналістка розповіла про роботу ведучого новин.

На завершення лекції вона дала молодим колегам практичне завдання – створити радіоповідомлення з кількох обов’язкових слів. Усі 15 учнів склали унікальні радіоповідомлення інформаційного або рекламного змісту про концертний виступ гурту у Мукачеві. Крім того, Мирослава відповіла на питання дітей, які стосувались роботи радіожурналістів.

IMG_1756

IMG_1757

IMG_1759

IMG_1761

IMG_1763

IMG_1775

IMG_1782

IMG_1784

IMG_1787

IMG_1802

Дана зустріч відбулась в межах проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив” за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.